„Wspomnienie jest formą spotkania „(Khalil Gibran) – publikacja z okazji Jubileuszu ZSE

wpis w: Bez kategorii | 0

Z okazji Jubileuszu ZSE zespół nauczycieli przygotowuje  publikację książkową, w której znajdziecie Państwo historię naszej szkoły, etapy jej rozwoju, wspomnienia absolwentów, nauczycieli oraz dyrekcji, relację z nadania ZSE imienia Prezydenta R. Kaczorowskiego, zestawienia osiągnięć uczniów w olimpiadach, konkursach  i zawodach sportowych, dane na temat realizowanych projektów unijnych, informacje  o kołach zainteresowań, a także wybrane „scenki” z życia szkoły i internatu.
Publikacja będzie wzbogacona zdjęciami, które zachowały się w  kronikach szkoły. W jubileuszowej księdze znajdziecie Państwo również  wykaz kadry zarządzającej, nauczycieli,  pracowników obsługi  i administracji, warsztatów i internatu ZSE oraz wykaz absolwentów (wg rocznika ukończenia szkoły) wraz z nazwiskiem wychowawcy.Staramy się, by na kartach książki pojawiły się najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, chcemy przypomnieć i zachować w pamięci ludzi, którzy tworzyli i nadal tworzą historię ZSE, pragniemy wskrzesić atmosferę dawnych lat i pochwalić się tym, co udało się stworzyć na przestrzeni 40 lat istnienia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wzbudzi ona w Państwu miłe wspomnienia, bowiem:” Niektóre wydarzenia odciskają się w nas tak głęboko, że stają się bardziej doniosłe dopiero długi czas później. Takie chwile jątrzą przeszłość, a przez to są
zawsze obecne w naszych wciąż bijących sercach. Niektórych wydarzeń się nie wspomina, lecz przeżywa je od nowa.”( R. Scott Bakker).

Publikacja będzie gotowa na początku roku szkolnego 2015/ 2016 i można ją zamówić przy logowaniu.